dermoroller-efekty.jpg

Dermaroller - efekty

Dermaroller, czyli inaczej rolka do twarzy to podręczne narzędzie kosmetyczne, którego można używać w domowych zabiegach, ale również w profesjonalnych salonach piękności oraz ośrodkach SPA. Nic dziwnego, ponieważ ten niepozorny przyrząd ma szerokie zastosowanie w kosmetologii, a efekty często widoczne są już po pierwszym użyciu. Sekret skuteczności tkwi w setkach (a czasami i tysiącach) maleńkich igieł, którymi masuje się twarz albo inną partię ciała. Na rynku dostępnych jest wiele typów urządzeń znanych pod jedną nazwą: Derma Roller lub Dermaroller. Tych nazw używa się zamiennie, jednak same produkty mogą się od siebie różnić, głównie długością igieł. Najpopularniejsze wersje wyposażone są w igły o długości 0,5 mm, ale można znaleźć również urządzenie z igłami o długości 2, a nawet 3 mm. Czy warto zainwestować swoje własne środki i kupić Dermaroller do domowego użytku? Jak najbardziej, ponieważ efekty są zdumiewające, a co najważniejsze, można je osiągnąć bez wychodzenia z domu.

Dermaroller - co to jest?

Derma Roller to niewielkie urządzenie, którym można wykonać domowy zabieg mezoterapii igłowej. Produkt wyposażony jest w mikroskopijne igły, którymi dokonuje się mikronakłuć naskórka. W zależności od rodzaju urządzenia te nakłucia mogą sięgać od 0,5 mm, do nawet 3 mm w głąb skóry, co nie tylko przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, ale również szybszego odżywienia skóry i znacznej poprawy jej kondycji. Dermarollery mogą zwalczać różne problemy skórne, jednak rodzaj urządzenia powinien być dostosowany do typu cery oraz partii ciała. Szczególnie gdy zabieg mezoterapii mikroigłowej decydujemy się przeprowadzić w domowych warunkach. I chociaż masaż za pomocą rolki do twarzy jest bezpieczny, to trzeba pamiętać o dostosowaniu intensywności terapii do własnych potrzeb oraz możliwości, aby przyniosła ona, jak najlepsze efekty. Szerokie zastosowanie rollerów sprawia, że jedno urządzenie może skutecznie rozprawić się z wieloma problemami (np. zmarszczki na twarzy i rozstępy na udach oraz pośladkach), jednak będzie to wymagało wymiany głowic z igłami. Przy tak uniwersalnym zastosowaniu warto więc zainwestować w przyrząd, który taką zmianę umożliwia lub po prostu kupić dwa osobne urządzenia.

Dermaroller - działanie

Zabieg z użyciem Derma Rollera określa się również, jako "rolowanie twarzy", czyli masaż skóry twarzy, podczas którego dochodzi do delikatnych nakłuć naskórka. Te mikroskopijne nakłucia działają mobilizująco na skórę, dzięki czemu wzmaga się produkcja kolagenu oraz elastyny odpowiadających za młody i promienny wygląd. Jednak to nie wszystko, bo pozytywne efekty można wzmacniać poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Kremy lub olejki odżywcze warto dobrać do swoich własnych potrzeb i nakładać je podczas zabiegu albo bezpośrednio po nim. Niewielkie nakłucia to nic innego, jak otwarte kanaliki, którymi transportowane są substancje aktywne z nałożonych kremów w głębsze partie skóry. Takie rolowanie przyspiesza absorpcję tych substancji i sprawia, że wchłaniają się one dużo lepiej i szybciej, a to z kolei przekłada się na zaskakujące rezultaty. Ogólna poprawa stanu skóry może być zauważona już po pierwszym zabiegu, jednak wyleczenie bardziej zaawansowanych problemów (np. redukcja zmarszczek oraz blizn) wymaga systematyczności.

Derma Roller - twarz, szyja i dekolt

Określenie "rolowanie twarzy" nie wzięło się znikąd, ponieważ Derma Roller jest najczęściej używany właśnie do zabiegów na twarz. I w tym przypadku jego zastosowanie jest bardzo szerokie, więc można śmiało stwierdzić, że jest to urządzenie, które po prostu warto mieć w swojej łazience. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, a mianowicie Derma Roller pomaga zwalczyć ogromną ilość problemów skórnych. Zmarszczki, blizny potrądzikowe, zwiotczała skóra, worki i zasinienia pod oczami oraz pękające naczynka to tylko część z przykładów, z którymi sobie doskonale poradzi. Oczywiście, efekty uzależnione są od kilku czynników, w tym między innymi systematyczności oraz poziomu zaawansowania problemu. Jednak w większości przypadków wystarczy przeprowadzić masaż twarzy za pomocą Derma Rollera już raz w tygodniu, aby dość szybko zobaczyć pierwsze rezultaty. Poza tym wzmocnienie działania rolki za pomocą odpowiednich kosmetyków pomoże przedłużyć efekty i przyczyni się do ich większej trwałości. Trzeba jednak pamiętać o tym, że skóra twarzy, szyi oraz dekoltu jest wyjątkowo delikatna, więc nie zaleca się stosowania w tym obrębie igieł powyżej 1 mm długości, gdyż mogą one nieodwracalnie uszkodzić naskórek.

Derma Roller - ciało (uda, pośladki, brzuch)

Zabiegi z Derma Rollerem sprawdzają się również na innych partiach ciała. Masaż ud za pomocą grubszych igieł przyczyni się do redukcji cellulitu, wzrostu elastyczności skóry oraz lepszego ukrwienia. Mikroskopijne nakłucia w okolicy blizn i rozstępów pomagają zmniejszyć ich widoczność, a wielu przypadkach nawet całkowicie je zniwelować. Systematyczne rolowanie skóry brzucha, ud oraz pośladków wymodeluje sylwetkę i znacznie poprawi jędrność ciała. I znowu - poleca się połączenie masażu Derma Rollerem z aplikacją balsamów (np. antycellulitowy lub nawilżający), których składniki aktywne lepiej się wchłoną pod wpływem rolowania. Dodatkowo w przypadku wyżej wspomnianych partii ciała, można z powodzeniem sięgnąć po dłuższe igły (nawet 3 mm), ponieważ skóra jest tutaj znacznie grubsza i mocniejsza, więc potrzebuje bardziej intensywnego zabiegu. Najlepsze efekty osiągnie się przy systematycznym działaniu, więc warto uzbroić się w cierpliwość, a rezultaty przerosną najśmielsze wyobrażenia.

Derma Roller - przebieg zabiegu

Jak wygląda zabieg z użyciem Derma Rollera? Wbrew pozorom nie jest to nic skomplikowanego, dlatego też można go wykonywać w domowych warunkach. Jednak przed pierwszym użyciem polecamy konsultację ze swoją kosmetyczką albo obejrzenie kilku tutoriali na YouTubie, aby mieć stuprocentową pewność, że cały proces będzie przeprowadzony poprawnie. Przede wszystkim skóra powinna zostać całkowicie oczyszczona z makijażu lub resztek kremów, bo ten zabieg wymaga bezwzględnej dezynfekcji. W końcu podczas rolowania powstają mikrokanaliki, którymi substancje przedostają się w głębsze partie skóry, więc nikt nie chciałby wraz ze składnikami odżywczymi wprowadzić jakichkolwiek zanieczyszczeń i bakterii. Następnie można przejść do właściwego działania, czyli masażu. Należy działać ze średnim naciskiem, z kilkoma przejazdami Derma Rollerem na każdym odcinku skóry. Podczas masażu lub bezpośrednio po nim, można nałożyć serum na twarz. Zabiegi Derma Rollerem powinny być systematyczne, jednak nie zaleca się przeprowadzania ich częściej niż raz w tygodniu.

Derma Roller - wskazania i przeciwwskazania

Derma Roller przynosi niesamowite efekty, a jego zastosowanie jest wyjątkowo uniwersalne. Można go stosować nie tylko w przypadku oczywistych objawów starzenia się skóry (np. zmarszczki, utrata elastyczności, rozmyte kontury), ale także w celu niwelowania blizn i cellulitu, a nawet w terapii przeciwdziałającej wypadaniu włosów. Masaż głowy Derma Rollerem poprawia ukrwienie skóry, co z kolei przekłada się na wzmocnienie cebulek i lepszy wzrost włosów. Z biegiem czasu stają się one mocniejsze, lśniące i można całkowicie zapomnieć o ich wypadaniu. A co z przeciwwskazaniami? Na szczęście ta lista jest wyjątkowo krótka, ponieważ zabieg rolowania nie jest zbyt inwazyjny. Jednakże lepiej z niego zrezygnować w przypadku choroby nowotworowej, stanów zapalnych skóry, opryszczki, zaawansowanego trądziku oraz w czasie ciąży i okresie karmienia. Poza tym osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe powinny ten krok skonsultować ze swoim lekarzem, który pomoże dobrać odpowiedni przyrząd do danego przypadku.

Derma Roller - efekty oraz opinie

Uniwersalność Derma Rollera oraz wyjątkowo szerokie zastosowanie, także w domowych warunkach, przyczyniły się do dużej popularności tego niepozornego urządzenia. W końcu zabieg z jego użyciem jest prosty i przyjemny, a cotygodniowy masaż można wykonać nawet podczas oglądania telewizji. Poza tym rolowanie jest całkowicie bezbolesne, a w wielu przypadkach wręcz przyjemne, bo masowaniu towarzyszy delikatne uczucie mrowienia. Pozytywne efekty widoczne są już po pierwszym użyciu, co również przekłada się na dobre opinie. Bez wątpienia Derma Roller to przyrząd, który trzeba mieć w swojej łazience, aby sięgać po niego systematycznie, bez względu na problemy skórne, które chcemy zwalczyć. Na jego korzyść przemawia również stosunkowo niewielka cena. Ostateczny koszt uzależniony jest od rodzaju urządzenia (np. Derma Roller z wymiennymi głowicami będzie droższy od swojego prostszego odpowiednika), jednak ta inwestycja zwraca się z nawiązką. W końcu jednym przyrządem można zastąpić szereg innych zabiegów, a co najważniejsze nie trzeba opuszczać swoich czterech ścian, aby osiągnąć rezultaty niczym z salonu odnowy biologicznej.

Zobacz urządzenia

-10%
 Dermaroller DRS540

Dermaroller DRS540

19,80 zł  22,00 zł  Zobacz
Najniższa cena w przeciągu 30 dni: 19,80 zł 

Newsletter