Znaleziono 67 produktów
Sortuj:
Znaleziono 67 produktów

Domowe urządzenia kosmetyczne

Salony kosmetyczne można znaleźć już w każdej miejscowości, co jest dość czytelnym znakiem, jak ważna jest pielęgnacja swojego ciała. O wygląd dbają już nie tylko kobiety, ale coraz częściej również mężczyźni, bo przecież każda skóra zasługuje na właściwe traktowanie. I właśnie takie traktowanie było długo zarezerwowane tylko dla klientów salonów piękności. Jednak ostatnio można zauważyć nowy trend, ponieważ coraz więcej urządzeń typu beauty jest przeznaczonych także do użytkowania w domu. Oczywiście nie wszystkie zabiegi kosmetyczne można wykonać w zaciszu czterech ścian, ale faktem pozostaje, że ich liczba szybko rośnie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi poszukuje sprawdzonych dostawców takich urządzeń, w związku z czym przygotowaliśmy dla Was osobną kategorię produktów, w której można znaleźć właśnie domowe urządzenia kosmetyczne.


Salon kosmetyczny kontra domowe zabiegi — co wybrać?

Wiele osób może się zastanawiać, czy takie urządzenie kosmetyczne do użytku domowego ma jakiekolwiek szanse w starciu z profesjonalnym sprzętem w specjalistycznych salonach? A może w drugą stronę, czy salony kosmetyczne stracą na znaczeniu, skoro różnego rodzaju zabiegi można już wykonywać w domowych warunkach? Odpowiedź nie jest wcale taka jednoznaczna, bo wszystko zależy od kilku elementów, czyli rodzaju zabiegów, problemów skórnych i zakładanych efektów. W większości przypadków urządzenia kosmetyczne domowe uzupełniają profesjonalne zabiegi i pozwalają wnieść pielęgnację skóry na zupełnie nowy poziom. Co więcej, możliwość wykonania np. peelingu kawitacyjnego albo masażu twarzy we własnej łazience sprawia, że w salonie kosmetycznym można zdecydować się na zupełnie inny i bardziej zaawansowany zabieg. Dzięki temu zyskują wszyscy, w tym przede wszystkim nasza skóra, o którą można zadbać kompleksowo i po prostu lepiej. A to jest w tym wszystkim najważniejsze.

Zabiegi domowe

Skoro technologia wychodzi nam naprzeciw, to warto się zastanowić, które zabiegi kosmetyczne można wykonać w zaciszu domowym. A jest ich całkiem sporo, bo poza wspomnianymi wcześniej masażami twarzy oraz peelingiem kosmetycznym warto jeszcze wspomnieć o mezoterapii mikroigłowej i frakcyjnej, oraz wszelkiego rodzaju zabiegach na paznokcie (hybrydy, żele itd.). Całkiem sporo jak na domowe urządzenia, prawda? Co więcej, jednym urządzeniem można zapewnić sobie dostęp do wielu zabiegów, bo taka lampa UV pozwala na wykonanie hybryd w dłoniach i stopach, a urządzenia znane pod ogólną nazwą Dr Pen pomagają zwalczyć wiele różnorakich problemów skórnych. Dzięki temu nie tylko możesz lepiej dobierać działania kosmetyczne do swoich potrzeb, ale również wykonywać za każdym razie inne zabiegi, co znacznie zwiększa zakres pielęgnacji ciała. Okazuje się, że już nie potrzeba wizyt w SPA, aby wyglądać pięknie i młodo, ponieważ promienny wygląd możesz uzyskać domowymi, chociaż nadal profesjonalnymi, sposobami.


Bezpieczeństwo wykonywania zabiegów kosmetycznych we własnym domu

Jedną z często podnoszonych kwestii jest bezpieczeństwo takich domowych zabiegów. W końcu kosmetyczka ma za sobą dziesiątki, jeśli nie setki godzin szkoleń i specjalistyczną wiedzę, więc może lepiej oddać się w jej ręce? Oczywiście, takie podejście jest zrozumiałe przy inwazyjnych metodach, które faktycznie wymagają znajomości tematu, pewnej ręki i sporego doświadczenia. Jednak peeling kawitacyjny, masaż twarzy, czy nawet mezoterapia mikroigłowa lub mikrodermabrazja diamentowa mogą być z powodzeniem wykonywane przez mniej doświadczone osoby, co oznacza, że można je przeprowadzić samemu we własnym domu. Warto się do tego zadania odpowiednio przygotować, przynajmniej na samym początku, czyli obowiązkowo przeczytać instrukcję obsługi wybranego urządzenia, a nawet oglądnąć kilka filmików instruktażowych w Internecie. Nie można też zapominać o właściwej dezynfekcji, zarówno swojej skóry (twarzy, szyi oraz dłoni), jak i samego urządzenia. W końcu duża część zabiegów ma na celu wtłoczenie substancji odżywczych w głębsze warstwy skóry, więc trzeba zadbać o to, aby poza składnikami aktywnymi nie dostało się tam nic więcej. Na szczęście wystarczy standardowe oczyszczenie za pomocą płynu micelarnego, żelu do mycia twarzy i tonika, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo zabiegu.

Rodzaje urządzeń kosmetycznych do użytku domowego

Pod hasłem "urządzenia kosmetyczne" kryje się naprawdę mnóstwo sprzętu do twarzy i ciała. Warto więc je pogrupować, co też zrobiliśmy w naszym sklepie internetowym. Dzięki temu dobór odpowiedniego produktu do swoich własnych potrzeb będzie znacznie łatwiejszy.


W związku z tym można wyróżnić cztery podkategorie:

  • urządzenia typu Dermapen,
  • dermarollery,
  • lampy LED i UV do paznokci,
  • inne urządzenia kosmetyczne.


Co więcej, w każdej z tych podkategorii można znaleźć całe multum urządzeń, którym przyjrzymy się trochę bliżej. W końcu odpowiadają one za zupełnie inne zabiegi na twarz i ciało, co na pierwszy rzut oka może wydawać się oczywiste, jednak czasami pojawiają się wątpliwości — przynajmniej w przypadku dwóch pierwszych kategorii.

Urządzenia typu Dermapen

Urządzenia zebrane pod jedną nazwą "Dermapen" pozwalają na wykonywanie całkiem zaawansowanych zabiegów kosmetycznych w zaciszu czterech ścian. Mowa oczywiście o mezoterapii mikroigłowej, która jest praktycznie podstawą każdej oferty w salonach urody. Nic dziwnego, bo jest stosunkowo prosta do przeprowadzenia, a przy tym jej efekty po prostu zniewalają i można ją stosować kompleksowo praktycznie na całe ciało. Jednakże minusem bywa cena pojedynczego zabiegu, a najlepsze rezultaty daje ich powtarzalność. W związku z tym świetną alternatywą jest wykonywanie mezoterapii własnoręcznie w domu. Z kolei zakres funkcjonalności oraz możliwości urządzenia zależy w dużej mierze od jego rodzaju, a modeli jest całkiem sporo (np. Dr Pen N2, Dr Pen A1 itd.). Nie można też mówić o urządzeniach Dermapen, bez wspominania o kartridżach igłowych, które je uzupełniają. Te również zależą od rodzaju właściwego urządzenia i mogą zawierać w zestawie od 5 do nawet kilkudziesięciu mini igieł.

Dermarollery

Derma roller to inaczej masażer do twarzy, którego używa się w celu stymulacji skóry. Jego działanie jest podobne do Dermapenów, jednak słowo "podobne" to słowo klucz, bo jest to zdecydowanie mniej zaawansowane urządzenie. Derma roller również jest wyposażony w szereg mini igieł, jednak intensywność działania jest znacznie mniejsza niż w przypadku mezoterapii. Jednaknie oznacza to, że urządzenie jest gorsze. Wprost przeciwnie, bo dzięki temu można go używać częściej i na stałe wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji. Jego cena jest też zdecydowanie niższa, więc może to być super alternatywą dla osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki w domowych zabiegach SPA i szukają czegoś prostego w obsłudze.

Lampy UV i Led do paznokci

Stylizacja paznokci (manicure i pedicure) to lubiany i przede wszystkim prosty zabieg kosmetyczny, który można przeprowadzić we własnym zakresie. Jest na tyle nieskomplikowany, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywać je w ramach wieczornego relaksu, np. podczas oglądania telewizji. Jednak lampa lampie nierówna, gdyż dostępne modele różnią się m.in. długością naświetlania i siłą oraz kolorem, co pozwala dopasować urządzenie do własnych potrzeb i preferencji.

Inne urządzenia kosmetyczne

Poza wspomnianymi wyżej urządzeniami można znaleźć jeszcze wiele produktów, które przeznaczone są do konkretnej pielęgnacji. Zazwyczaj są one używane do mniej specjalistycznych działań (np. szczoteczka soniczna do codziennego mycia twarzy), chociaż zdarzają się urządzenia 5w1 (np. zestaw: bezprzewodowy peeling kawitacyjny, skin scrubber, ultradźwięki, oczyszczanie naskórka, masaż). Po takie zaawansowane produkty (np. prosty kombajn kosmetyczny) warto sięgnąć, gdy dokładnie wiemy, że nasza skóra potrzebuje takiej, a nie innej pielęgnacji. W związku z tym dobrym pomysłem jest sprawdzenie ich w salonie kosmetycznym.

Rodzaje domowych zabiegów wykonywanych za pomocą urządzeń kosmetycznych

Okazuje się, że za pomocą domowego sprzętu kosmetycznego można naprawdę kompleksowo zadbać o swoje ciało. W jaki sposób? Najlepiej zobrazuje to poniższa lista, która hasłowo wymienia zabiegi:

  • peeling kawitacyjny,
  • mikrodermabrazja diamentowa,
  • skin scrubber,
  • masaż,
  • mezoterapia mikroigłowa,
  • ultradźwięki,
  • lifting,
  • oczyszczanie skóry,
  • stylizacja paznokci,
  • manicure i pedicure.

Lista robi wrażenie, ale nie mówi nic o efektach, a te są przecież najważniejsze. O nich piszemy szerzej w kolejnym akapicie.

Efekty stosowania domowego sprzętu kosmetycznego

Dostępność sprzętu do domowej, ale profesjonalnej pielęgnacji sprawiła, że zabiegi na twarz i ciało stały się dużo powszechniejsze. Jednak, czy takie działania przynoszą faktyczne rezultaty? Okazuje się, że jak najbardziej. I znowu, pozytywne efekty najlepiej przedstawić za pomocą listy.

Rodzaje problemów skórnych, które zwalczają domowe zabiegi na twarz z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu kosmetycznego:

  • zmarszczki,
  • przebarwienia,
  • wiotka skóra wokół oczu i ust,
  • wypadanie włosów,
  • cellulit,
  • szara, zmęczona cera,
  • cienie pod oczami,
  • zaskórniki,
  • trądzik,
  • rozstępy,
  • blizny,
  • słabe paznokcie.

Warto też wspomnieć o tym, że odpowiednia pielęgnacja poprawia absorbcję składników aktywnych ze stosowanych kosmetyków, co wzmacnia ich oddziaływanie. Np. derma roller zastosowany podczas nakładania kremu na twarz sprawi, że substancje odżywcze dotrą głębiej, co przełoży się na jakość działania i w konsekwencji wygląd cery bądź skóry.

Sklep internetowy z domowymi urządzeniami kosmetycznymi

W naszym sklepie internetowym wychodzimy naprzeciw rosnącej grupie odbiorców domowego sprzętu kosmetycznego i przygotowaliśmy dla Was bogatą ofertę produktów. Każde dostępne u nas urządzenie pozwoli Wam wznieść domową pielęgnację ciała na zupełnie nowy poziom. Każdy produkt został dokładnie opisany, więc z pewnością znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci dobrać urządzenie do indywidualnych potrzeb. Śledź nas na bieżąco, bo często prezentujemy nowości i mamy sporo promocji, które pozwolą Ci rozbudować swoją domową strefę wellness.

Newsletter