Jak pozbyć się ceni pod oczami?

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Cienie pod oczami to zmora wielu ludzi, nie tylko kobiet. Jednak to właśnie kobiety najczęściej zastanawiają się, jak się ich pozbyć. Nic dziwnego, w końcu piękny wygląd jest dla wielu z nas bardzo ważny, a nieestetyczne cienie lub wory pod oczami potrafią zniszczyć nawet najbardziej dopracowany makijaż. Tak jest, bo tego problemu nie można zamaskować podkładem i korektorem, gdyż występuję w bardzo newralgicznym miejscu. Tam, gdzie skóra na twarzy jest najcieńsza. Co w takim przypadku zrobić? Sprawdza się tutaj złota zasada, czyli lepiej zapobiegać niż leczyć, bo oddziaływanie na efekty nie przyniesie odpowiednich rezultatów. Zamiast tego lepiej skupić się na przyczynach występowania cieni pod oczami. A te są bardzo zróżnicowane i w tym artykule rozprawimy się z każdym z nich.

Cienie pod oczami - przyczyny

Cienie pod oczami nie powstają bez przyczyny. Niestety w większości przypadków odpowiada za nie nasz styl życia, w którym jest za dużo stresu, pośpiechu oraz używek (np. kawa, alkohol, papierosy), a za mało snu i odpoczynku. Efekty takiego podejścia widać potem na twarzy w postaci szarych cieni pod oczami. W takim przypadku rozwiązanie wydaje się proste i aby pozbyć się cieni pod oczami, trzeba wyeliminować ich przyczynę. Czasami już ograniczenie używek i większa ilość snu powinny rozwiązać lub przynajmniej zminimalizować problem. A co jeśli wysypiasz się i nie palisz, ale nadal masz sińce pod oczami? Wtedy przyczyna prawdopodobnie jest zupełnie inna. Mogą nią być przyjmowane leki, w tym także tabletki antykoncepcyjne, a nawet uwarunkowania genetyczne. Niestety część z nas odziedziczyła takie przypadłości po swoich przodkach, a w takim przypadku ich pozbycie się wcale nie jest takie łatwe. Jednak niełatwe, nie oznacza niemożliwego. Wprost przeciwnie — wystarczy tylko odpowiednia pielęgnacja i będzie można zapomnieć, czym są cienie pod oczami.

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Skoro już wiesz, co oznaczają sińce pod oczami, to teraz trzeba się zastanowić, jak można się ich skutecznie pozbyć. O kilku sposobach wspomnieliśmy już wyżej, czyli trzeba zadbać o odpowiednią ilość snu oraz zrezygnować z używek (lub je maksymalnie ograniczyć). Dieta również jest ważna, tak samo, jak godziny spożywania posiłków. Warto więc do swojego jadłospisu wprowadzić więcej zdrowych produktów, bo jak mówi jeszcze inne stare porzekadło: jesteś tym, co jesz. Postaw więc na zielone warzywa i soczyste owoce, a zrezygnuj ze słodyczy i mocno przetworzonej żywności. Jednak te sposoby sprawdzą się przede wszystkim u osób, u których występowanie cieni pod oczami, wiąże się ze stylem życia. A co z ludźmi, którzy mimo zdrowego trybu borykają się z tym problemem? Wtedy należy sięgnąć po bardziej zdecydowane metody pielęgnacji, zarówno domowe, jak i drogeryjne.

Jak pozbyć się worków pod oczami - domowe sposoby

Tak, jak wspomnieliśmy wyżej, worki czy też podkowy pod oczami są często dziedziczne, co oznacza, że borykamy się z nimi od lat. Wbrew pozorom ma to swoje plusy, bo przez te lata udało się wypracować wiele domowych sposobów, za pomocą których można odpowiednio zadbać o skórę wokół oczu i w rezultacie zapomnieć raz na zawsze, co to są cienie pod oczami. Kilka najskuteczniejszych metod podrzucamy Wam w tym artykule.

Okłady

Okłady to ekspresowe sposoby na walkę z cieniami i opuchlizną wokół oczu. Oczywiście, nie rozwiązują one podstawowego problemu, ale doskonale ograniczają widoczność sińców, co jest równie ważne. Możesz przetestować obie techniki i wybrać tę, która najlepiej się sprawdzi w Twoim przypadku lub po prostu stosować je zamiennie i według własnych upodobań. Pierwsza z nich to okład zimnymi łyżeczkami, a druga torebkami z czarnej herbaty. W przypadku łyżeczek wstaw je na noc do lodówki (a w wersji przyspieszonej na 15 minut), a potem przyłóż wypukłą stroną do skóry oczu. Druga metoda jest podobna, ale zamiast okładów z łyżeczki, nałóż kompres z torebki (zagotowanej i wychłodzonej) na oczy. Oba sposoby powinny szybko przynieść ulgę i zadowalającą poprawę wyglądu.

Ogórek

Każda z nas kojarzy taki obrazek, na którym kobieta w ręczniku na głowie i z maseczką na twarzy leży z plasterkami ogórka na oczach. Nie jest to tylko standardowe przedstawienie relaksacyjnego SPA w domowych warunkach, ale skuteczna metoda na sińce pod oczami. Pamiętaj, aby plasterki ogórka schłodzić przed takim zabiegiem, dzięki czemu jego zimny miąższ zadziała podobnie, jak w przypadku powyższej metody z okładami, czyli obkurczy naczynia krwionośne. Dodatkowo składniki aktywne delikatnie odżywią delikatną skórę pod oczami, więc połączysz przyjemne z pożytecznym.

Domowy kompres na oczy

Jeśli chcesz jeszcze bardziej wzmocnić odżywienie skóry wokół oczu, to w tym celu postaw na domowy kompres z nagietka, rumianku albo świetlika. Substancje zawarte w tych ziołach doskonale łagodzą podrażnienia, obkurczają naczynia krwionośne i minimalizują zaczerwienia oraz opuchliznę. Zagotuj z nich napar, a po schłodzeniu zanurzaj w nim płatki kosmetyczne i nakładaj na oczy. Rezultat będzie widoczny od razu.

Jak usunąć cienie pod oczami - kremy i kosmetyki

Domowe sposoby są skuteczne, lecz czasami potrzeba jeszcze bardziej zaawansowanych metod. I nie chodzi tutaj o jakieś inwazyjne zabiegi, czy kosztowne wizyty w salonach urody. W żadnym wypadku, jednakże w niektórych sytuacjach nie wystarczają już domowe sposoby. Co wtedy? Rozwiązaniem problemu są kosmetyki, szczególnie dermokosmetyki. Jednak nie pierwsze lepsze kremy pod oczy, bo należy zwrócić baczną uwagę na skład.

Jeśli doskwiera Ci problem z cieniami pod oczami, to szukaj w składzie:

  • kofeiny,
  • witaminy C,
  • wyciągu z żurawiny,
  • aloessu,
  • rumianku,
  • nagietka,
  • świetlika,
  • arniki,
  • miłorzębu,
  • alantoiny,
  • pantenolu.


Niektóre z kremów pod oczy jasno wskazują, że powinny być stosowane do walki z cieniami, jednak zawsze warto zwrócić uwagę na szczegółowe informacje zawarte na odwrocie buteleczki. Jeżeli w składzie pojawiają się substancje wypisane powyżej, to znak, że warto przetestować dany kosmetyk na sobie. Jeśli ich nie ma, to prawdopodobnie nie przyniosą satysfakcjonującego rezultatu.

Poza typowymi kremami do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu, szukaj również płatków pod oczy i stosuj je w celu zminimalizowania opuchlizny i samych cieni.

Podsumowanie

Jak już wiesz, cienie pod oczami pojawiają się jako efekt złej diety, niewłaściwej pielęgnacji albo uwarunkowań genetycznych, Jednak nie muszą Ci one dłużej uprzykrzać życia, bo wystarczy zmiana codziennych nawyków oraz kilka prostych rozwiązań, aby móc się cieszyć promienną cerą. Sprawdź sama, jakie to proste i ciesz się nowym, piękniejszym wyglądem.

Newsletter