zabieg-dermapen.jpg

Zabieg Dermapen

Zabieg Dermapen to nic innego jak popularna mezoterapia mikroigłowa. Nazwy stosuje się zamiennie, ponieważ w tej terapii używa się właśnie urządzenia Dermapen, czyli niewielkiego przyrządu, który wyglądem przypomina zwyczajny długopis. Jednak od klasycznego pisaka różni się końcówką wyposażoną w szereg mikroigieł. To one mają za zadanie wprowadzić substancje aktywne z kremów i kosmetyków w głębsze warstwy skóry, co spowoduje ich lepsze rozprowadzenie i przede wszystkim skuteczniejsze działanie. Głębokość nakłuć może wynosić od 0,5 mm do aż 2,5 mm, a rodzaj zabiegu dostosowany jest głównie do problemu skóry oraz pacjenta. Dlatego też, tak ważne jest przeprowadzenie wcześniejszego wywiadu i konsultacja przed pierwszym zabiegiem, ponieważ pozwoli to dobrać intensywność terapii oraz wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Tych na szczęście nie ma wiele, więc popularność mezoterapii nieustannie rośnie. Nie powinno to dziwić, gdyż efekty zabiegu Dermapen są niesamowite i wielokrotnie przekraczają oczekiwania klientów.

Co to jest zabieg Dermapen?

W przypadku zabiegu Dermapen można spotkać się z jego różnymi nazwami, ale zdecydowanie najpopularniejszym określeniem jest mezoterapia lub mezoterapia mikroigłowa. Jest to zabieg medycyny estetycznej o małej inwazyjności, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny, o ile wykonuje się go w sprawdzonych salonach piękności lub gabinetach, Całość polega na automatycznym nakłuwaniu skóry za pomocą niewielkiego urządzenia (Dermapen), które jest wyposażone w pulsujące mikroigiełki. Te są wymienne, a ich rodzaj pozwala na wykonywanie różnych zabiegów oraz wtłaczanie aktywnych składników z kremów w głębsze warstwy skóry (od 0,5 mm do 2,5 mm). Głębokość nakłuć powinna być dostosowana do danego problemu oraz pacjenta, chociaż warto zauważyć, że niewielkie rozmiary igieł maksymalnie ograniczają dyskomfort i uczucie bólu. Co ważne, igły wykorzystywane do zabiegu są wymienne, a to gwarantuje sterylność terapii. Poza tym nie zawierają one w sobie chromu oraz niklu, czyli najczęściej uczulających substancji, dzięki czemu ryzyko reakcji alergicznej jest znikome, a sam zabieg bardzo bezpieczny.

Jak wygląda zabieg Dermapen?

Na pierwszym zabiegu lekarz bądź kosmetyczka prowadząca powinni przeprowadzić wywiad, który pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz dobrać intensywność nakłuwania skóry do rodzaju problemu i oczekiwań pacjenta. Ta ostatnia kwestia jest wbrew pozorom bardzo istotna, bo chociaż mezoterapia uznawana jest za rewelacyjną i bardzo skuteczną metodę, to czasami efekty przychodzą wraz z czasem, więc przy bardziej zaawansowanych problemach, potrzeba przynajmniej serii kilku zabiegów.

Po wstępnej rozmowie następuje faza pierwsza, czyli etap gruntownego oczyszczania twarzy. Należy dokładnie zmyć makijaż oraz pozostałości wszelkich preparatów, np. kremów z filtrem UV lub nawilżających. Dezynfekcja skóry jest kluczowa, ponieważ zabieg polega przecież na wtłaczaniu substancji do skóry za pomocą nakłuć, więc należy zadbać, aby była ona całkowicie oczyszczona z jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Drugi etap to nałożenie maści znieczulającej, która zaczyna działać po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach. Maść jest konieczna, ponieważ zabieg Dermapen wymaga nakłuwania skóry, czyli delikatnego przerwania jej ciągłości, co w zależności od indywidualnego progu bólu może być różnie odczuwane. Oczywiście, mikroskopijne igły wywołują tylko niewielkie mikrourazy, których celem jest przede wszystkim pobudzenie skóry do lepszej produkcji kolagenu i elastyny. Co ważne, takie niewielkie urazy nie zostawiają żadnych blizn i ekspresowo się goją, więc już kilkadziesiąt godzin po zabiegu Dermapen te maleńkie otworki zostają całkowicie zasklepione.

A na czym polega właściwy etap? Urządzenia Dermapen pozwalają na wykonanie wielu (nawet kilku tysięcy) nakłuć na sekundę za pomocą pulsujących igieł, które dosłownie wprowadzają substancje odżywcze w głąb skóry. W czasie jednego zabiegu możliwa jest zmiana głębokości nakłuć w zależności od części ciała i grubości skóry. W końcu zabiegi Dermapen można wykonywać nie tylko na twarzy, ale również na skórze dekoltu, brzucha, głowy czy nóg, ponieważ skutecznie zwalcza także cellulit i rozstępy oraz pobudza wzrost włosów.

Ostatni etap służy złagodzeniu opuchlizny, która występuje bezpośrednio po zabiegu. Wymaga to zazwyczaj nałożeniem kremu lub maski niwelujących te zaczerwienia. Opuchlizna powinna dość szybko zniknąć, jednak jeszcze po kilku dniach należy unikać słońca oraz ciężkich kosmetyków i kremów. Ponadto swoją codzienną pielęgnację warto skonsultować z osobą przeprowadzającą nasz zabieg, co pozwoli dłużej utrzymać pozytywne efekty.

Wskazania do zabiegu Dermapen

Duża popularność zabiegów Dermapen nie wzięła się znikąd. Wprost przeciwnie - jest to niezwykle uniwersalna terapia, którą można stosować przy wielu problemach skóry. Do najpopularniejszych z nich należą m.in.:

 • zmarszczki,
 • blizny (w tym blizny potrądzikowe),
 • rozstępy,
 • cellulit,
 • wypadanie włosów,
 • makijaż permanentny,
 • skóra zwiotczała,
 • przebarwienia,
 • rozszerzone pory.


Jak można zauważyć, zabieg Dermapen jest niezwykle uniwersalny, a co najważniejsze, jego efekty są więcej niż zadowalające. Oczywiście, każdy problem wymaga innego podejścia, ale setki tysięcy ludzi na całym świecie przekonało się już, że warto w zainwestować w swój czas i środki w tę metodę.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Zabieg z użyciem urządzenia Dermapen jest stosunkowo bezpieczny, więc lista przeciwwskazań nie jest zbyt długa. Jednak warto o nich wspomnieć, ponieważ specyfika tej metody, czyli przeprowadzanie iniekcji przy pomocy igieł, może czasami przynieść więcej szkody niż pożytku. Choroby, które wykluczają tego typu zabieg, to:

 • nowotwory,
 • opryszczka,
 • zaawansowany trądzik,
 • ciąża,
 • stany zapalne,
 • rozległe zmiany skórne.


Podczas wywiadu należy być całkowicie szczerym ze swoim lekarzem lub kosmetyczką, co wyeliminuje ryzyko powikłań. W przypadku występowania którejś z powyższych chorób można przeprowadzić mniej inwazyjny zabieg lub przełożyć wizytę na inny termin.

Dermapen - efekty

Efekty zabiegu Dermapen mogą być naprawdę zadziwiające i to bez względu na problem skóry oraz rodzaj cery. Skóra zwiotczała staje się bardziej elastyczna i napięta, dzięki czemu wygląda młodziej. Jest to możliwe dzięki pobudzeniu naturalnych czynników wzrostu pochodzenia płytkowego, co przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Z kolei w przypadku blizn dochodzi do tworzenia nowych włókien kolagenowych, które doprowadzają do przebudowy całej struktury skóry w okolicy nieestetycznych zmian. Blizny mogą zostać znacząco zmniejszone, a w wielu wypadkach wręcz całkowicie zniwelowane. Podobne efekty można uzyskać w przypadku walki z rozstępami. Jednak te najłatwiej usunąć w ich pierwszej fazie, gdy mają jeszcze czerwonawy odcień, ale również starsze zmiany są możliwe do zniwelowania za pomocą urządzeń Dermapen.

Nierówna walka z pomarańczową skórką, czyli cellulitem również może zostać wygrana poprzez oddziaływanie na skórę za pomocą mikroskopijnych igieł. Zadziwiające efekty osiągają także osoby skarżące się na wypadanie włosów. Pobudzenie skóry głowy przyczynia się tutaj do wzmocnienia cebulek oraz wzrostu włosów, a w dalszym etapie do poprawy ich gęstości i kondycji. W zasadzie w każdym przypadku Dermapen przynosi niesamowite rezultaty, jednakże ich widoczność uzależniona jest w dużej mierze od skali zaawansowania problemu przed pierwszym zabiegiem.

Dermapen - opinie

Zabiegi mezoterapii, czyli Dermapen w zdecydowanej większości cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Na taki stan rzeczy wpływa kilka czynników, z których najważniejszymi są bez wątpienia uniwersalność metody oraz zdumiewające rezultaty. Jednak część pacjentów może skarżyć się na bolesność zabiegu, lecz ta kwestia wynika z indywidualnych cech organizmu, gdyż każdy z nas ma trochę inny próg bólu. Warto pamiętać, że w razie dużego dyskomfortu można zawsze przerwać zabieg i poprosić o czas na przyzwyczajenie się do nowych odczuć. Można też zwiększyć dawkę zewnętrznego środka znieczulającego, który powinien rozwiązać ten problem. Kolejną kwestią, o której trzeba pamiętać, jest delikatna opuchlizna skóry zaraz po zabiegu, jednak do jej regeneracji dochodzi dość szybko, więc nie powinno to uniemożliwiać wykonywania codziennych czynności. Już kilkanaście-kilkadziesiąt godzin po wizycie u kosmetyczki można nałożyć lekki makijaż i wyjść z domu.

Dermapen - cena

Ostatnia kwestia warta rozważenia to cena, lecz trudno tutaj podać dokładne koszty, gdyż te mogą się od siebie znacząco różnić. Wydatek uzależniony jest m.in. od ilości zabiegów, rodzaju problemów, partii ciała, a nawet wybranego salonu. Jednak jednorazowy koszt wynosi zazwyczaj kilkaset złotych, przy czym całościowa cena powinna być niższa w przypadku konieczności przeprowadzania kilku zabiegów.

Zobacz urządzenia

-20%
 Dr. Pen N2-W

Dr. Pen N2-W

183,99 zł  229,99 zł  Zobacz
Najniższa cena w przeciągu 30 dni: 183,99 zł 

Newsletter